Warneńskie ZOO

Opublikowane przez dnia Marzec 10, 2017 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Warneńskie ZOO została wyłączona

Warneńskie ZOO

Miejscem, które bardzo chętnie jest odwiedzane w Warnie nie tylko przez turystów, ale także przez mieszkańców miasta, jest ogród zoologiczny. Odwiedzający zoo mogą podziwiać zwierzęta w ich środowisku naturalnym, a także zobaczyć rzadkie gatunki chronione, których nie posiadają inne ogrody zoologiczne w Bułgarii.

Ogrody zoologiczne to ogromne atrakcje przyciągające licznych turystów. Podnoszą one atrakcyjność wielu miejscowości turystycznych, choć i są takie lokalizacje, które tego nie potrzebują. I tak na przykład chorwackie wyspy (między innymi wyspa Vir, która noclegi prezentuje na portalu tylkochorwacja.pl) posiadające wspaniałe plaże i wyjątkowe krajobrazy, zachwycające kuchnią i możliwością uprawiania sportów wodnych nie potrzebują tego rodzaju obiektów.

Budynek zoo został wybudowany w roku 1956, a pierwszym jego mieszkańcem został niedźwiedź Maxim. Był on prezentem od marynarzy stacjonujących na okrętach dywizjonu Morza Czarnego. Niedźwiedź początkowo był przykuty do drzewa. Dopiero w 1958 roku ukończono dla niego wybieg. Obecnie niedźwiedzia kwatera stanowi jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w zoo – na tym dużym obszarze z wysokimi skałami niedźwiedzie mogą się wspinać i bawić między krzakami – jest to miejsce stworzone na podobieństwo ich naturalnego środowiska.

Na przestrzeni lat do zoo docierały różne zwierzęta dostarczane między innymi przez lokalne stowarzyszenie łowieckie, a także z wielu krajów na całym świecie.

Obecnie ogród zoologiczny w Warnie posiada 72 różne gatunki zwierząt, wśród których warto wymienić takie, jak: struś, pantera, lamy, wielbłąd, lwy, tygrys, różowy pelikan, paw itp. Zoo posiada bardzo dobre zaplecze dla ptaków wodnych. Zwiedzający mogą zobaczyć naturalne zachowanie ptaków, gdy pływają lub zanurzają się w trzech kaskadowych jeziorach. Pod swoją opieką ogród ma 17 chronionych gatunków zwierząt znajdujących się w Czerwonej Księdze Bułgarii. Wśród najbardziej „renomowanych” mieszkańców jest kilka czarnych łabędzi, które są jedynymi tego rodzaju w Bułgarii. Ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych cieszy się para kangurów, która przybyła do zoo pod koniec 2007 roku.
Warneńskie Zoo zlokalizowane jest w Parku Nadmorskim – miejscu spacerów i wypoczynku miejscowej ludności. Zoo oddalone jest zaledwie 10 minut spacerem od głównej plaży i centrum miasta. Otwarte jest dla zwiedzających codziennie od 8.00 – 20.00 w okresie letnim, a w okresie zimowym od 9.00 – 17.00.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com