Rezerwat Baltata w okolicy Albeny

Opublikowane przez dnia Marzec 10, 2017 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Rezerwat Baltata w okolicy Albeny została wyłączona

Rezerwat Baltata w okolicy Albeny

Rezerwat Baltata położony jest na obszarze Kranewa i swymi granicami obejmuje najniższy odcinek rzeki Batova, zaraz przy miejscowości turystycznej Albena. Rezerwat znajduje się w odległości około 11 kilometrów od Bałcziku i rozciąga się od głównej drogi Kranewo – Albena, za hotelami i dociera do otwartych wód Morza Czarnego. I tak jak wyjątkowe krajobrazy i obszary są często chronione w wielu popularnych turystycznie miejscach, takich jak na przykład Toskania (zainteresowani wyjazdem do Toskanii tutaj znajdą oferty zakwaterowania), tak i w bezpośrednim sąsiedztwie Albeny zadbano o ochronę środowiska naturalnego. Ze względu na standardy europejskie przeprowadza się systematyczne badania parametrów ekologicznych środowiska w kurorcie i jego najbliższej okolicy. Baltata został uznany za rezerwat w 1962 roku, a w 1999 jego powierzchnię powiększono do 203,2ha.

Baltata ma na celu ochronę najbardziej wysuniętych na północ europejskich gęstych lasów, gdzie można zobaczyć wiele gatunków drzew, między innymi takie jak klon polny, olsza czarna, itp. Przeciętny wiek drzew wynosi 60 lat. Rejon rezerwatu jest domem dla ponad 260 gatunków roślin wyższych, z czego 28 jest chronionych. Dominującym gatunkiem traw jest hiacynt, krzewiasty pięciornik, itp.

Terytorium Baltaty zamieszkuje także 36 gatunków ssaków, 15 gatunków płazów i 16 gatunków ryb. Ponad 180 gatunków ptaków ma swoje gniazda w na tym obszarze. Niektóre z nich to czapla purpurowa, zielono głowa gęś, krzyżówka.
W rezerwacie występuje 16 gatunków ryb. 4 z nich są ujęte w Czerwonej Księdze Bułgarii w kategorii „chronionych gatunków”.

Specyficzne dla regionu są ropucha zielona, drzewna i duża wodna żaba, jaszczurka zielona, padalec. Szczególną uwagę zwraca się na żółwia Hermanna, ze względu na jego siedliska w pobliżu dróg.

Wśród ssaków zamieszkujących terytorium rezerwatu Baltata są owadożerne, nietoperze, gryzonie, drapieżniki i zwierzęta parzystokopytne. Najczęściej spotykane są jeże, nietoperze, krety, wiewiórki, zające, nutrie, szakale, lisy.

Rezerwat jest chroniony, ale jego zwiedzanie odbywa się bezpłatnie. Goście na obszarze chronionym muszą jednak przestrzegać pewnych zasad zachowania. W okolicy można znaleźć informacyjne tablice, które mogą pomóc turystom dowiedzieć się jak więcej na temat gatunków roślin i zwierząt.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com