Port lotniczy w Warnie

Opublikowane przez dnia Listopad 27, 2015 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Port lotniczy w Warnie została wyłączona

Port lotniczy w Warnie

Port Lotniczy w Warnie obsługuje głównie północny- wschód Bułgarii i zapewnia dogodne połączenia do takich portów lotniczych, jak Sofia, Wiedeń, Moskwa, Stambuł, Belgrad i Tel Awiw. Jest to drugie, zaraz po Burgas obsługującym południowe wybrzeże, najczęściej wybierane lotnisko przez turystów pragnących wypocząć nad Morzem Czarnym. A wczasy w Bułgarii stanowią tańszą alternatywę dla osób, którym wakacje Włochy oferują nad ciepłym morzem i ze wspaniałą pogodą, ale za to o znacznie wyższych kosztach. Do tego dwa nadmorskie, bułgarskie lotniska zapewniają szybką i wygodną podróż.

Lotnisko zlokalizowane jest na północnym wybrzeżu Morza Czarnego, zaledwie 8km od miejscowości Warna. Warna stanowi główny punkt turystyczny i jest jednocześnie początkowym miejscem dla wszystkich ośrodków bułgarskiego, północnego wybrzeża Morza Czarnego. I podobnie jak Czarnogóra noclegi oferuje w atrakcyjnych cenach, tak i Bułgaria w Warnie proponuje wygodne i stosunkowo tanie zakwaterowanie. Jest to także ważne centrum biznesowe i uniwersyteckie, port morski i siedzibą bułgarskiej floty oraz marynarki handlowej.

Dogodne położenie geograficzne portu lotniczego w Warnie, połączenie węzłów powietrznego, morskiego, kolejowego i drogowego, stwarza możliwości dla przewozów intermodalnych i pozwala na realizację znacznej liczby lotów turystycznych w sezonie letnim, jak i regularnych połączeń lotniczych w ciągu roku.

15 sierpnia 2013, otwarto nowy terminal pasażerski na lotnisku w Warnie. Inwestycja w Terminal 2 i związanej z nim infrastruktury wyniosła ponad 75 mln BGN i jest to największa inwestycja w ostatniej dekadzie.

Nowy terminal oferuje pasażerom przestronne pomieszczenia zarówno w części dla osób przylatujących, jak i odlatujących, nowoczesne systemy dla pasażerów oraz bagażu, atrakcyjne strefy handlowe, a także komfortowe, otwarte przestrzenie. Terminal ten łączy nowoczesny styl z tradycyjnymi elementami architektury i przyrody bułgarskiej.

Podstawowe dane:
– 1 pas startowy o długości 2500 m.
– 24 godziny na dobę, żadnych ograniczeń
– ponad 11 500 loty w 2013 r
– ponad 1,3 milion pasażerów w 2013 r
– 119 destynacji w prawie 60 krajach

Przystanek autobusowy z lotniska do Warny i pobliskich ośrodków jest zlokalizowany na obrzeżach Terminalu 1. Cena biletu waha się między 1,00 a 3,00 BGN w zależności od tego, dokąd zmierzamy.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com