Muzeum Architektoniczno- Etnograficzne w Dobriczu

Opublikowane przez dnia Styczeń 8, 2015 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Muzeum Architektoniczno- Etnograficzne w Dobriczu została wyłączona

Muzeum Architektoniczno- Etnograficzne w Dobriczu

Dobricz to miasto, o długiej historii, które łączy dramatyczną przeszłość z nowoczesną teraźniejszością. Jest to miasto, którego przeznaczeniem jest ścisły związek z losem kraju. Patrząc daleko w przyszłość, dzisiejszy Dobricz buduje swój wizerunek nowoczesnego, szybko rozwijającego się europejskiego miasta, centrum innowacji, twórczej energii i piękna. Ze swą bogatą przeszłością i współczesnym rozwojem, Dobricz może zaoferować wszystko, co pozwoli przeżyć ciekawy pobyt. Miasta o podobnie złożonej historii znajdą także osoby decydujące się na wakacje w Chorwacji, ale Dobricz proponuje atrakcję, która wyróżnia go na tle wielu innych, podobnych miast. Jest to muzeum architektoniczno- etnograficzne.

Muzeum Architektoniczno- Etnograficzne Stary Dobricz to skansen, gdzie prezentowane są zbiory związane z tradycyjnym rzemiosłem okręgu Dobrudza, z okresu od końca XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku. Znajduje się w centrum współczesnego Dobricza, zajmując przestrzeń, która znana jest jako dawny Rynek Odun. Rzemieślnicy pochodzący ze starych rodzin z tradycjami rzemiosła, kontynuują wielowiekową tradycję swego rzemiosła na zrekonstruowanym starym targu. Garncarze, kowale, tkacze, hafciarki, bednarze, producenci tkanin wełnianych, złotnicy, itd., wyrabiają tradycyjne produkty przy użyciu starych technik ręcznych i pomysłowych narzędzi w ponad 30 warsztatach. Stara wieża zegarowa zbudowana w XVIII wieku została przebudowana w centrum całego kompleksu i jest otwarta dla turystów.
Występy folklorystyczne i pokazy dawnych rzemiosł bułgarskich organizowane są w kompleksie etnograficznym. Są również oferowane programy nauczania, jak tworzyć różne przedmioty przy użyciu starych technik i tradycyjnych narzędzi krajowych. Na podobne, aczkolwiek tylko sporadyczne imprezy mogą natknąć się turyści decydujący się na tanie noclegi na Istrii, w Chorwacji. Popularne są tu różnego typu weekendowe imprezy, podczas który prezentowane są tradycje i kultura istryjska.

Stała Ekspozycja Archeologiczna Dobrudzy jest ustawiona w hali kompleksu. Istnieje również tu Muzeum Edukacyjne. Obejmuje ono częściowo przywrócone XIX-wieczne szkoły z okresu bułgarskiego odrodzenia narodowego.
Wystawa Archeologia Dobrudzy prezentuje światowej sławy kopiec archeologiczny i nekropolie znajdujące się na zachodnim brzegu jeziora Durankulak. Są one częścią wystawy. Dziewięć obiektów pochodzących z neolitu, brązu, starożytności i wczesnego średniowiecza, które obejmują okres od 5250 p.n.e. do IX- X wieku n.e zostały odkryte w kompleksie.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com