Kavarna

Opublikowane przez dnia Styczeń 8, 2015 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Kavarna została wyłączona

Kavarna

Miasto Kavarna znajduje się na skalistym brzegu w północnej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego, 63km na północny wschód od Warny. Piękne wybrzeże Kavarny rozciąga się na ponad 42km, a całkowita powierzchnia plaży gminnej wynosi 74 000 mkw. Swym fantastycznym wybrzeżem przypomina wyspy Chorwacji, wśród których wyróżnia się Brac czy Hvar. A kwatery Hvar oferuje w naprawdę rewelacyjnych miejscach widokowych.

Dowody ludzkiej aktywności w regionie sięgają 3 tysiąclecia p.n.e. Greccy osadnicy z Mesembrii (współczesny Nesebyr) zbudowali kolonię w tym regionie w 5 wieku p.n.e. Dziś resztki muru obronnego zbudowanego w IV wieku naszej ery można znaleźć na Przylądku Chirakman, 3km na południe od Kavarny. W okresie starożytności i średniowiecza miasto było ważnym centrum gospodarczym i kulturalnym. W XIV wieku Karvuna (Kavarna) i pobliskie miasto Kaliakra były głównymi miastami Księstwa Karvuna. Po XV wieku średniowieczne miasto Karvuna zostało przemianowane na Kavarnę.

Miasto zostało zajęte przez Rumunię w 1913 roku i zostało oddane Bułgarii w 1940 roku.
Dziś Kavarna jest znana jako rockowa stolica Bułgarii. Każdego lata miasto gromadzi słynnych muzyków rockowych na jednej scenie. Pierwszy festiwal Rock Music Fest Kavarna odbył się w 2006 roku i zgromadził takie zespoły i muzyków, jak Scorpions, Dream Theater, Tarja, Doro, Heaven and Hell, Motörhead, Manowar, a także wielu innych znanych muzyków rockowych i zespołów.

Kavarna stawia także na rozwój turystyki. Stąd w okolicy pojawiają się nowoczesne kompleksy apartamentowe, które mają zachęcić zagranicznych inwestorów do pozostawienia pieniędzy w mieście. I podobnie jak nieruchomości Chorwacja oferuje w atrakcyjnych cenach, tak i w Kavarnie można znaleźć interesujące obiekty w bardzo ciekawych cenach.

W Kavarnie warto także odwiedzić muzeum historyczne miasta Kavarny, które zawiera znaleziska datowane od VI-V wieku p.n.e. do 1940 roku. Prezentowane są znaleziska trackich plemion zaludniających ten region, jak również te, świadczące o sposobie życia Słowian i Proto-Bułgarów. Muzeum zawiera również srebrne monety ze skarbu cara Iwana Aleksandra (który rządził w latach 1331/71). Obok muzeum jest odrestaurowana łaźnia turecka z XV wieku. Wystawa Dobrudzha i na morze opowiada morską historię regionu. Można zobaczyć kotwice kamienne, monety i tracki, złoty skarb znaleziony u wybrzeży Dobrudzy.

Kavarna ma także etnograficzne muzeum, prezentujące elementy charakterystyczne dla stylu życia mieszkańców Kavarny, narodowe stroje z różnych grup etnograficznych i ozdoby. Wystawa jest zlokalizowana w domu, typowym dla zamożnych obywateli Dobrudzy.

Niektóre z najbardziej malowniczych plaż na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego znajdują się w regionie Kavarny. Resort Rusałka (Syrena) i jego piękny, skalisty brzeg znajdują się w odległości zaledwie 20km od miasta. Przylądek Kaliakra, punkt bułgarskiego wybrzeżu Morza Czarnego najbardziej wysuniętego na wschód jest także w pobliżu.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com