Katedra w Warnie

Opublikowane przez dnia Styczeń 8, 2015 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Katedra w Warnie została wyłączona

Katedra w Warnie

Katedra w Warnie jest największym z symboli tego miasta. Znajduje się na pacu św. Cyryla i Metodego, w centrum Warny. Widok z dzwonnicy w kierunku miasta jest wspaniały, ale aby się tam dostać trzeba pokonać 133 wąskich, kręconych schodów. Jest to jednocześnie jeden z ciekawszych obiektów sakralnych w Bułgarii, który warto odwiedzić. Jeśli więc ktoś wypoczywa nieco dalej od Warny, warto albo wybrać się na wycieczkę autobusową, albo wynająć auto. Wypożyczalnie samochodów w Bułgarii oferują bardzo atrakcyjne ceny i jest ich naprawdę sporo.

Pierwszy kamień na budowę świątyni został umieszczony przez księcia Aleksandra I Battenberga (1857 – 1893) w roku 1880. Po konsekracji, książę zarządził zawieszenie wyroku wszystkim więźniom z więzienia w Warnie, którym pozostało do odsiedzenia trzy miesiące. Nazwa, która została wybrana, Wniebowzięcia Matki, była poświęcona pamięci rosyjskiej cesarzowej Marii Alexanrovny, dobroczyńcy Bułgarii i ciotki księcia.

—–

A jeśli interesuje Cię wynajem auta Włochy, kliknij na powyższy link i przejrzyj nasze propozycje.

—-

Fundamenty zostały położone wg projektu Odessyjczyka, architekta Maasa, a sam budynek jest zbudowany według projektu architekta miejskiego P. Kupka. Finansowanie budowy było sponsorowane przede wszystkim przez darczyńców. Dodatkowo, zorganizowano loterię, podczas której sprzedano 150 000 biletów po 2 BGN, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Podczas samej budowy, budowniczowie pracowali zgodnie z modelem świątyni Peterhof w Sankt Petersburgu, przy użyciu lokalnych materiałów. Część dachu i kopuły pokryto miedzią. Budowę świątyni przeprowadzono na początku października 1885. Kompletowanie dekoracji świątyni rozpoczęło się w 1949 roku, a w 1960 roku zostały wykonane witraże w dużych oknach na plac.

W okresie 1999-2002 zbudowano w świątyni system wentylacji, odnowiono malowidła ścienne, a w 2001 roku ze środków gminy zostało unikalne zainstalowane oświetlenie zewnętrzne katedry, które podkreśla piękno budynku w nocy. W 2002 roku został zakończony remont kopuły katedry. Cała konstrukcja dachu jest wzbogacona o materiały na bazie złota i srebra.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com