Evksinograd

Opublikowane przez dnia Marzec 10, 2017 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Evksinograd została wyłączona

Evksinograd

Jednym z ciekawszych obiektów w okolicach Warny jest królewska, letnia rezydencja – Evksinograd. Znajduje się on w odległości 8km na północ od Warny i sąsiaduje z miejscowością wypoczynkową St Konstantyn i Helena. To właśnie tutaj niegdyś wypoczywali carowie panujący w Bułgarii po 1878 – Aleksander Battenberg, Ferdynand i Borys III.
W roku 1880 książę Battenberg gościł w klasztorze „St. Dimitar” znajdującym się w miejscu, w którym teraz znajduje się rezydencja. Battenberg bardzo polubił lokalny klimat, a dwa lata później Warna oddała mu klasztor i ziemie znajdujące się wokół niego.

Rozpoczęto budowę pałacu, który został zakończony dopiero przez następcę Battenberga – księcia Ferdynanda.
Fasada pałacu swym wyglądem przypomina francuskie renesansowe pałace z XVIII wieku. Wnętrze budynku jest niezwykle imponujące – są tu duże sale, o pięknych dekoracjach, wyposażone w stylowe meble. Znajdują się tu marmurowe kominki, francuskie żyrandole, zegary, ścienne oraz kominkowe inkrustowane złotem, ściany pokryte są złotymi tapetami jedwabnymi. W 1893 roku pałac otrzymał nazwę Evksinograd.

Kompleks pałacowy obecnie oferuje zakwaterowanie. I podobnie jak liczne zakwaterowanie w Hiszpanii (poszukującym ciekawe noclegi w tym kraju polecamy serwis wakacyjnywynajem.pl) oferowane jest wraz z dodatkowym zapleczem, tak i w pałacu do dyspozycji gości jest restauracja, grill, a także proponowane są możliwości uprawiania różnych sportów, takich jak tenis stołowy, tenis, koszykówka, siatkówka, siłownia, kręgle, narty wodne, windsurfing, itp.

Integralną część kompleksu Evksinograd stanowi park pałacowy, do zaprojektowania którego ściągnięto francuskich architektów krajobrazu. Kamieniste tereny pokryto żyzną glebą, zbudowano szklarnie na północny wschód od pałacu, gdzie zimowały palmy. Projekt obejmował kolekcje rzadkich gatunków drzew. Ponad 500 gatunków kwiatów i 200 gatunków drzewek jest tam uprawianych oraz w arboretum.

Jako część kompleksu wybudowano winnicę. Budynek ten to malowniczy dom w stylu bułgarskiego Odrodzenia. Tworzą ją dwa podziemne poziomy, skrzydło gościnne, laboratorium, warsztat butelkowania, biura administracyjne i sala degustacji. Wina z Evksinogradu są produkowane z takich odmian winogron, jak Chardonnay, Riesling, Traminer, Muscat Ottone i Vratsa Muscat.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com