Delfinarium w Warnie

Opublikowane przez dnia Listopad 27, 2015 w kategorii W okolicy | Możliwość komentowania Delfinarium w Warnie została wyłączona

Delfinarium w Warnie

Delfinarium w Warnie jest jedną z największych atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych turystów, ale także dorośli dobrze będą się tu bawić. Należy ono do największych tego typu obiektów w części Europy Wschodniej. Do Delfinarium można dostać się krótkim spacerem po deptaku Parku Nadmorskiego od strony molo w kierunku północnym. Położenie delfinarium jest jego dodatkowym atutem. Położony w pasie nadmorskim, daje możliwość połączenia odpoczynku ze zwiedzaniem. I podobnie jak noclegi Vodice oferują wspaniałe widoki na morze, tak i spacer po Parku pozwala na podziwianie pięknych, czarnomorskich widoków.

Podobne obiekty, oferujące specjalne pokazy, i o takiej wielkości, są dostępne jeszcze na terenie Europy Zachodniej. Na przykład wakacje Hiszpania oferuje wraz z tego typu atrakcjami. Wzdłuż wybrzeża zlokalizowane są liczne parki wodne oraz takie obiekty jak delfinarium.

Głównym punktem programu zwiedzania delfinarium jest tzw. Dolphin Show. Jest to nic innego, jak pokazy tresury. Koszt biletu na pokaz wynosi około 20BGN (osoba dorosła) i 14BGN (dzieci od 2 do 12 lat). Dodatkowa płatność w wysokości 5BGN jest pobierana od osób, które chcą wykonywać zdjęcia lub filmować pokazy. Mimo, iż wstęp raczej nie należy do najtańszych, to warto za niego zapłacić, by zobaczyć, na co stać delfiny i ich opiekunów. Całe show trwa około 30 minut i jest połączeniem elementów akrobatyki, tańca oraz… śpiewu. W czasie występów pięć delfinów wykonuje swoisty taniec. Wzbudza on ogromne zainteresowanie i aplauz całej publiczności. Kolejna część pokazu to zabawa delfinów z opiekunami, polegająca na odbijaniu różnej wielkości piłek, żonglowaniu, skokach, saltach, czy nawet grze w siatkówkę i koszykówkę.

Najbardziej, co podoba się odwiedzającym w całym pokazie to fakt, iż delfiny nawiązują kontakt z publicznością- machają płetwami i rzucają w stronę trybun piłeczkami. Pokaz prowadzony jest w czterech językach: bułgarskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim.

Osoby, które nie są zainteresowane pokazem mogą za 1,5BGN oglądać delfiny podczas pobytu w kawiarni, gdzie za szybą widać przepływające delfiny.

Pokazy z delfinami odbywają się od wtorku do niedzieli. Mają one ściśle ustalone pory- rozpoczynają się w godzinach: 10:30, 12:00, 15:30 i 17:00.Między tymi godzinami, delfinarium jest czynne dla turystów pragnących jedynie pooglądać pływające delfiny.

http://www.ventacamisetasdefutbolbaratas.es http://www.goedkope-voetbalshirtsnl.com http://www.maillotfootbelgiquepascher.be http://www.fotbalovedresyeshop.com/ http://www.goedkopevoetbalshirtskopen.com/ http://www.Maillotsfootballboutique.fr http://www.fussballtrikotsoutletol.com/ http://www.xn--fodboldtrjerdk-yqb.com/ http://www.xn--ftboltatreyjursland-y1b6i.com/ http://www.maillotdefootbelgique.com